Увага, наявність товару на сайті 
уточнюйте, будь ласка, за телефоном або у месенджері.

Тічка у собак – природний процес, який показує, що собака готова до зачаття та виношування потомства. Але для власника цей період у житті його улюблениці не такий уже й простий. Що потрібно знати, щоб упоратися з труднощами, що виникають?

Коли настає тічка?

Час настання тічки залежить від породи, умов утримання та харчування. У собак дрібних порід перша тічка відбувається у віці від 6 від 10 місяців, у середніх – у віці 8-14 місяців, у собак великих порід тічка настає у 10-18 місяців. Щоб виносити та народити здорове потомство, собака має досягти ще й фізіологічної зрілості. А настає вона приблизно у віці двох років, залежно від породи.

Тривалість залежить від особливостей конкретної собаки – тічка може тривати від 21 до 28 днів. Починається вона з появи рожевих виділень з петлі, а момент, коли собака починає відганяти від себе собак, можна вважати закінченням.

Як протікає тічка?

1. Початок: цукерково-букетний період

Ця фаза триває приблизно 7-10 днів. Відбуваються великі зміни в організмі собаки, яка готується до зачаття та виношування потомства. Виділення з петлі з кожним днем стають насиченішими і яскравішими. Собака активно заграє з кобелями, але близько не підпускає.

2. Статеве полювання

Собака готова до парування. Вона демонструє своє бажання всім навколо: побачивши кобеля приймає зручні для парування пози, згортає набік хвіст. Триває така легковажна поведінка від 4 до 13 днів.

Якщо ви не плануєте в'язку, у цей період удесятеріть пильність. Перцевий балончик вам на допомогу!

ВАЖЛИВО! Не використовуйте гормональні препарати для переривання або запобігання статевому полюванню! Вони завдають непоправної шкоди собачому здоров'ю, провокуючи розвиток ракових пухлин. Краще дочекайтеся закінчення тічки і гарно подумайте про стерилізацію своєї улюблениці, якщо не плануєте її в'язати.

3. Ура, пережили!

Набряклість статевих органів поступово спадає, припиняються виділення. Собака перестає підпускати до себе кобеля. Але можливість зачаття ще деякий час зберігається. Тому будьте обережні, не поспішайте розслаблятися.

І нарешті настає спокій, і ваша улюблениця стає колишньою «хорошою дівчинкою», забувши про свої витівки.

Прості правила утримання собаки під час тічки:

Якщо ви не хочете отримати потомство, при перших же ознаках тічки починайте дотримуватися запобіжних заходів:

  • Виключте будь-які контакти з кобелями;
  • Щоб ваша вихованка не втекла, вигулюйте її лише на короткому повідці;
  • Не допускайте парування – розтягнути тварин під час статевого акту практично неможливо;
  • Щоб не викликати занепокоєння інших собак, не беріть свою улюбленицю під час тічки на змагання та виставки.

Слідкуйте за чистотою собаки та її спального місця під час тічки. Більшість собак дуже охайні і самі вилизують себе. Під час першої тічки допомагайте доглядати за собою недосвідченій собаці.

Щоб зберігати чистотуу спального места, використовуйте специальные пеленки, а щоб уникнути слідів на підлозі, надягніть на собаку спеціальні памперси. Такий «одяг» перешкоджатиме появі плям на підлозі по всій квартирі.

Тічка - непростий період у житті собаки та її господаря, але якщо слідувати нашим порадам, його можна благополучно пережити.