Увага, наявність товару на сайті 
уточнюйте, будь ласка, за телефоном або у месенджері.

Як позбутися звички у цуценя гризти все підряд?

Коли в будинку з'являється цуценя, всі відчувають масу позитивних емоцій: радість, гордість та захоплення. Але іноді радість змінюється розчаруванням, якщо цей класний пухнастий кудлик виявляється гризуном і гризе все поспіль — взуття, меблі, шпалери. І що робити в цьому випадку?

А справді, чому щеня гризе все поспіль? Він же не шкідник якийсь і в нього явно немає мети пакостити особисто вам і псувати вам нерви та майно. Тоді постараємося зрозуміти що ж відбувається.

  • Я пізнаю світ - цуценята у віці 8-12 тижнів (2-3 місяці) активно вивчають навколишнє оточення. Подібно маленьким дітям, які тягнуть усе підряд у рот, щенята пробують на зуб усе, до чого можуть дістати;
  • Я відчуваю дискомфорт - у віці 4-7 місяців у цуценят відбувається зміна молочних зубів. У цьому вони також схожі на маленьких дітей. Цуценята відчувають біль і дискомфорт, і для того щоб відволіктися і зменшити неприємні відчуття гризуть, що трапиться на очі;
  • Болить живіт - іноді щеня може відчувати біль у животі або інший біль, і знову-таки він щось гризтиме;
  • Я сумую - коли ваш вихованець залишається вдома один, він шукає чим зайнятися, чим скрасити свою самотність.

Отже, ви зрозуміли причину неправильної поведінки вашого вихованця і тепер саме час зайнятися виправленням. Ось кілька простих правил, які допоможуть упоратися з проблемою.

У вашого вихованця має бути досить різних іграшок: це можуть бути м'ячики, кільця з жорсткої гуми, шматки каната, ще щось. Не давайте цуценяті всі іграшки відразу, дайте 2-3, а решту приберіть. Коли йому буде нудно зі старими іграшками, поміняйте їх на заховані.

Якщо ваш вихованець почав гризти меблі, застосуйте спеціальні спреи. Вони зроблені на основі перцю, гіркого винограду, лимона, безпечні для людей і звірів, але на смак не сподобаються хвостатому хулігану. Вам знадобиться приблизно 10 днів, щоб назавжди відбити бажання у вихованця ласувати ніжками стільців або диваном.

Якщо цуценяті подобається сам процес жування, купіть йому спеціальні жувальні іграшки для цуценят, наприклад, кістки із сушеної шкіри, гумові іграшки, іграшки з мотузками тощо. Найчастіше міняйте іграшки або кісточки, щоб вони не набридли щеняті.

Якщо щеня жує заборонену річ, серйозным голосом скажіть йому: «Не можна!». Відберіть річ і дайте йому ту, яку можна жувати, наприклад, його іграшку, а коли він візьме її, похваліть його, скажіть: «Добре, молодець!». Вимовляйте «Не можна!» тільки тоді, коли щеня безпосередньо зайняте жуванням забороненого, інакше воно не зрозуміє до чого належить ваше «Не можна».

Жування та гризіння різних предметів для цуценят є приємним та природним заняттям. Виявивши терпіння та навчивши вихованця спрямовувати таку поведінку на дозволені речі, ви вирішите проблему зіпсованого майна і при цьому не позбавите його задоволення.